Stanice Alpha Neva

Zabýváme se chovem koček nového plemene Něvská maškaráda (Neva Masquerade) standard. Jedná se o sesterské plemeno sibiřské kočky. Podle vyjádření světové "kočičí" organizace FIFé je od roku 2009 předběžně uznaným samostatným plemenem. Od počátku roku 2011 je Něva plnohodnotně uznaným plemenem.

Něvy jsou robustní kočky - váha kočky bývá 3 až 6 kg, kocoura 6 do 9 kg.

Jejich srst je polodlouhá a vyžaduje pouze minimální údržbu, protože se nezacuchává a neplstnatí. Stačí prokartáčovat 2-3x do měsíce.

Obrovskou přednosti tohoto plemene je jeho povaha. Milá, přátelská, komunikativní, nekonfliktní ....

Některé prameny uvádějí, že sibiřská kočka, to znamená i Něva, je plemeno vhodné i pro alergiky. O tom bych si dovolila pochybovat a zatím jsem nepotkala alergika, který by byl ochoten to vyzkoušet...... Uplynul nějaký čas a já měla možnost "vyzkoušet" na svých kočkách pár alergických dobrovolníků. Výsledek byl nejednoznačný. Jedna z mých kamarádek měla alergickou reakci okamžitě (vyrážka až po předloktí, když chovala koťátko), ostatní zůstali bez reakce i při opakovaných návštěvách. Jednou z testovaných osob je moje vlastní maminka, která je velice těžká alergička a soupis jejích alergií připomíná "seznam na velký nákup". Její kontakt s našimi chlupaticemi je častý a opakovaný, protože se o ně stará vždy, když jsme na dovolené. Nikdy neměla žádnou reakci.

 

Souhrnem je Něva báječná krásná kočka, která dokáže být člověku ideálním společníkem i mazlíkem.

 

 

                                back-zpět - Úvodní stránka